Hoď si nohu přes nohu (Zpravodaj 3/2006)

13. března 2009 v 11:31 | Petra Malá |  Taneční lekce

Cvik "nohu přes nohu" jsem se rozhodla Britu naučit, protože práce s tlapkami ji baví. Jako v mnoha cvicích i zde mě byl nápomocen clicker.

Vycházela jsem z pozice lehu, kdy Brita byla čelem ke mně. První krok byl naučit Britu, aby pochopila, že má zvedat nohu v lehu a to ještě jenom jednu. Pomohla jsem si obalem od CD a snažila jsem se Britu naučit, aby na obal dávala packu.

Což netrvalo dlouho, dala jsem na obal dlaň a ona mě do ní dala packu, postupně jsem dlaň z obalu sundávala, až pochopila, že když si položí tlapku na obal, tak následuje klik a odměna. V této fázi jsme to dělali tak dlouho, až to dělala spolehlivě. Až to měla zažité, postupně pomalu jsem obal posouvala do různých pozic. Blíže k Britě, do strany, šikmo.

Tuto fázi pochopila velmi rychle, a tak jsme měli před sebou nejtěžší úkol posunout postupně obal za nohu aby musela nohu překřížit. Bylo to postupné nejdříve jsem jí dávala obal blíže k druhé noze, potom mírně za nohu a vzdálenost jsem postupně prodlužovala. Důraz jsem kladla na to, aby tu tlapku, kterou nepracovala, měla nehnutě na místě, což je důležité. Brita na začátku měla tendence si jakoby k obalu přešlápnou, aby nemusela tlapku křížit. Ale jakmile to pochopila jednou, pak to šlo rychle.


Poslední fáze byla odstranit obal, na který Brita pokládala tlapku, podotýkám, že to bylo až ve chvíli, kdy jsem byla přesvědčená o tom, že reaguje okamžitě a spolehlivě ví, co dělá, v této fázi jsem jednou obal dala, podruhé ne, a tak jsem ho postupně odbourala a začala jsem měnit pozice. Nejdříve jsem si stoupla před ní, pak postupně stranou, až jsem byla vedle ní a začala jsem cvik vkládat mezi ostatní.

Tento cvik považuji za originální a časem ho vylepšíme křížením té opačné tlapky. K nácviku tohoto cviku existuje mnoho způsobů, já jsem si vymyslela tento a vyplatil se mi, protože Brita ani nevěděla jak se ho naučila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kkhfff kkhfff | 4. února 2011 v 11:29 | Reagovat

tfgkhg

2 Kikina Kikina | 4. února 2011 v 11:29 | Reagovat

to je husty.fakt to chci mojeho psa naucit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama