Na slovíčko s ...

Carolyn Scott (Zpravodaj 2/2007)

1. dubna 2009 v 20:32

Američanku Carolyn Scott jste měli šanci vidět tančit na píseň z filmu Pomáda (video na YouTube). Její zlatý retrívr Rookie je nezapomenutelný, každý cvik předvádí překypující nadšením a může se přetrhnout, jen aby své majitelce vyhověl. Carolyn Scott je jedna ze zakladatelek amerického Musical Freestyle a založila i jeden z amerických klubů. Miluje psy obecně a svého zejména, na seminářích učí, jak psy trénovat pozitivními metodami. Interview s ní jsem přeložila z jejích stránek http://caninefreestylemagicmatch.com.

... o technickém hodnocení sestavy (Zpravodaj 1/2007)

20. března 2009 v 11:20
Katka Lerlová: Když vymýšlím sestavu na závody a umisťuji tam cviky, musím se řídit i jejich technickou hodnotou. Není žádný seznam cviků, které jsou nejtechničtější a které méně (a taky by to byl nesmysl), ale říkám si, že nějaké kritérium existovat musí. Tak mě napadlo položit pár otázek rozhodčím.

... instruktorkou na letním výcvikovém táboře (Zpravodaj 2/2006)

20. března 2009 v 10:26

Ze Zvánovic 2006, instruktorka Šimona Drábková

... Attilou Szkukalkem (Zpravodaj 1/2006)

20. března 2009 v 9:58

Všechno začalo roku 1996, kdy Attila Szkukalek navštívil Discover Dogs Show v Londýně a viděl Mary Ray a Doneldu Guy předvádět Heelwork to Music. Do té doby se zabýval výcvikem, vystavováním a chovem nejrůznějších plemen psů od boxera po neapolského mastina. Dva roky poté, co ho dogdancing okouzlil, si pořídil border collii Fly, která je dodnes jeho jediným psem a na kterou je nesmírně pyšný. A má proč, vždyť rok na to ho Annie Clayton přemluvila, aby se zúčastnil závodů, kde ke svému překvapení vyhrál třídu Novice (začátečníci). Po tomto úspěchu se spojil s učitelkou tance Heather Millan, se kterou vymysleli legendární sestavu Charlie Chaplin.
To, i mnohá další představení, můžete vidět na jeho stránkách www.dogdance.net.

Odpovědi jsme ponechali v původním znění, jak je Attila vlastnoručně napsal.
 
 

Reklama