Ostatní

Attila Szkukalek: Rythmic Paws (Psí sporty 2/2008)

12. března 2009 v 15:16 | Katka Lerlová
Attila je prostě boží. Nemám na mysli Arnoštka, postavu z filmu Kouř, který je také boží, ale anglického závodníka, trenéra a rozhodčího dogdancing. Attila Szkukalek, původem Maďar, už delší dobu žije v Anglii, ale na jeho instruktážním DVD o dogdancingu z roku 2001 je ještě slyšet velmi výrazný cizí přízvuk.

Rhytmic Paws 1 obsahuje návodné ukázky, jak naučit více jak čtyřicet cviků včetně několika ukázek jak je použít v sestavě. Cviky jsou systematicky rozdělené do tří větších oddílů - paralelní, kruhové a freestylové. Mezi paralelní cviky například řadí pozice u nohy, chůzi do strany, couvání nebo plazení a to ve všech možných pozicích a směrech. Kruhové cviky jsou otočky, obíhání psovoda nebo rekvizity, ale i slalom dopředu a pozpátku nebo obcouvávání psovoda. Freestylových cviků je mnoho, od podávání pacek přes sudy, cviky na zadních až po různé skoky. Každý oddíl obsahuje tipy, jak při tréninku postupovat a na co si dát pozor, stejně jako krátké sestavy, kde jsou dané cviky předvedeny.

DVD je vhodné nejen pro začátečníky, kteří se chtějí se sportem seznámit a naučit psa něco nového, ale i pro ostřílené závodníky. Z mnoha variant jednoduchých cviků a krátkých sekvencí mohou čerpat inspiraci pro své vlastní budoucí vystoupení. Součástí videa je totiž i představení tréninkových metod, způsobů, jak naučit psa spolupracovat s psovodem, warm-up, kde je vidět, jak psa před cvičením rozehřát a protáhnout, a rady od profesionální choreografky Heather Millan jak si vytvořit vlastní vystoupení.
 
 

Reklama